Eessõna Isetervendaja käsiraamatu kordustrükile 

Isetervendaja käsiraamatu kordustrükis vastasime sadade lugejate küsimustele spetsiaalse eessõnaga.

“Isetervendaja käsiraamat – avasta ja kõrvalda kõik  sinu organismis tekkinud funktsioneerimise takistused” esmatrükk ilmus 13. detsembil 2013.a. tiraažiga 2000 eksemplari. Juba 10. veebruaril ilmus kordustrükk tiraažiga 3000 eksemplari.
Autorid Virgo ja Ljudmilla Mihkelsoo

Käsiraamatu esimese trüki kiire läbimüük näitab, et meie inimestel on järjest suurem huvi isetervendamise võimaluste vastu. Võib öelda, et ka mujal maailmas on järsult tõusnud alternatiiv- ja rahvameditsiini poole pöördujate arv, otsitakse abi looduslikest vahenditest ja soovitakse rakendada tööle oma organismi ravijõud. USA-s pöördub juba üle poole haigetest abi saamiseks alternatiivmeditsiini poole – põhjenduseks tuuakse, et see on sageli kättesaadavam, efektiivsem ja odavam. Inimeste plahvatuslikult kasvanud huvi tõttu kasutab üha rohkem arste ravis looduslikke vahendeid, paljud meedikud täiendavad end alternatiivmeditsiini vallas. Avatakse integratiivmeditsiini kliinikuid, kus esmalt antakse abi alternatiivmeditsiini vahenditega ja pärast seda annab vajadusel abi ametlik meditsiin. Meedikud on väljendanud arvamust, et selline revolutsioon ravikäitumises on õigeaegne.

Ainult piiratud mõtlemisega, naiivne ja kinni seotud silmadega arst, kes ei taha näha medikamentoosse, ainetega ravimise idee krahhi, meie tervishoiusüsteemi krahhi, võib vastu seista isetervenemise mõistlikule rakendamisele.“
(Oleg Barnaulov
, meditsiiniteaduste doktor, professor, akadeemik).

Kasutame siinkohal võimalust vastata kahele olulisele, kõige sagedamini esitatud küsimusele:

1) Kas käsiraamat on meditsiini seisukohast vajalik?
• Ametlik meditsiin annab põhiliselt medikamentoosset abi, ei tegele haiguste tekkimise põhjustega. Miks? Esiteks napib arstidel teadmisi funktsionaalmeditsiinist ja looduslike vahenditega ravimisest. Teiseks on vastuvõtuajad liiga lühikesed, et jõuda välja selgitada, millised on talitlustakistused patsiendi organismis, millised on nende arenemise põhjused ja sealjuures veel anda nõu, kuidas toimida. Meie kogemused näitavad, et selleks oleks vaja pühendada ühele inimesele ligikaudu 45 minutit. Kolmandaks ei saagi arstid haiguste põhjusi kõrvaldada, sest need peab 95% ulatuses kõrvaldama haige ise oma jõududega, nagu näitab ka see käsiraamat.

• Organismi sekkumise asemel tuleks seda alati rohkem toetada ja abistada – sellele juhivad juba mitmeid aastaid tähelepanu paljud kuulsad teadlased, sh Nobeli preemia laureaadid meditsiini alal.

• Käsiraamat peaks olema ka nõuandjaks alternatiivmeditsiini poole pöördumisel. Olenevalt talitlustakistuse eripärast võimaldab siinne teave aega kaotamata valida vahend ja metoodika, mille abil ennast ise hakata tervendama.

2) Mille poolest erineb see käsiraamat sadadest teistest tervendamisalastest raamatutest?
• Käsiraamatus on ära toodud sadade teadlaste, kutseliste arstide ja maailmakuulsate ravitsejate tänapäevased teadmised ja soovitused. Viimased on praktikas järele proovitud ja on suurepäraselt kooskõlas inimese evolutsioonilise arengu seadustega, organismi vajaduste ning organismis kulgevate enesetaastamis- ja iseraviprotsessidega.
• Raamatus käsitletakse häireid organismi põhilistes füsioloogilistes protsessides ja organismis tekkinud takistusi, mis neid protsesse mõjutavad või blokeerivad.
• Vaadeldakse isetervendamis- ja enesetaastamisprotsesside pidurdumist ning antakse praktikas järeleproovitud soovitusi nende protsesside aktiveerimiseks. Käsiraamatus toodud soovitused aitavad parandada aju tööd, kõrvaldada immuunpuudulikkust, aktiveerida isetervendamisprotsesside kulgu.
• Käsiraamatu tabelid võimaldavad välja valida vajalike omadustega toitaineid – vitamiine, mineraale, aminohappeid ja rasvu, kindlaks määrata nende päevaseid ja tervendavaid annuseid, samuti nende looduslikke allikaid, leida organismi toetamiseks ja tema iseravi soodustamiseks vajalikud ravimtaimed ja mesindustooted, ilma et tekiks vajadust sedalaadi infot mitmest erinevast teatmikust otsida (vt tabeleid 1–22).
• Raamatus on näidatud, et kiire ja tõhus tervenemine on võimalik ainult siis, kui arvestame oma sisemise ravitseja ehk organismi soovitusi ja nõuandeid, anname talle abi ning toetame teda iseravimisel. Edukaks tervenemiseks on sageli vaja kõrvaldada korraga mitu võimalikku talitlushäiret, mille hulk sõltub tervisehäire, haiguse või tõve liigist.
• Käsiraamatus on hulgaliselt retsepte, mis annavad näpunäiteid, kuidas kodustes tingimustes valmistada tõhusalt toimivaid segusid mesindustoodetest ja kättesaadavatest ravimtaimedest kindla isetervendamise eesmärgi nimel (vt peatükke 7–21).
• Ainult selles käsiraamatus on sümptomite tabel (vt tabelit 1), mis võimaldab leida iseseisvalt üles oma tervisehäirete põhjus või põhjused – toitainete vaegus, talitlushäired, negatiivsed mõtted. Pärast ainete puudujäägi või mõne elundi talitlushäire tuvastamist tabeli abil on võimalik hakata kohe ohutult kodustes tingimustes tegelema isetervendamisega.
Haiguse korral on käsiraamatu abil võimalik tegeleda selle tekkepõhjuste kõrvaldamisega ja leida tegurid, mis tervenemist takistavad. Käsiraamat sisaldab mitmesuguseid tegutsemisjuhiseid, kuidas kasutada kättesaadavaid looduslikke vahendeid, füüsilisi harjutusi.
• 80% juhtudel on isetervendamine käsiraamatu abi piisav, et vabaneda tervisehäiretest
või isegi tõbedest. Ülejäänud 20% puhul peaks see alati olema esimene etapp enne ravi alustamist ükskõik missuguste alternatiiv-, rahva- või tavameditsiini vahenditega. Kui organismis on taastatud vajalikud reservid, kõrvaldatud talitlustakistused ja neist tingitud häired rakkude ja elundite töös, siis on võimalik lahti saada ka tõsistest haigustest.
• Tänu tagasisidele, mida oleme saanud käsiraamatu esimesele trükile, võime öelda, et raamat on hea praktiline abimees ja asjatundlik nõuandja isetervendamisel looduslike vahenditega ja julgustab vajadusel ise oma tervise eest hoolitsema.

Autoriõigustega kaitstud ©, 2014. a veebruaris ilmunud teine trükk V. ja L. Mihkelsoo raamat “Isetervendaja käsiraamat – avasta ja kõrvalda kõik sinu organismis tekkinud funktsioneerimise takistused“. Tekst on avaldatud veebruaris 2014.a.

Raamat on müügil kõigis Rahva Ramatu ja Apollo kauplustes, paljudes Selveri, Prisma, Maxima ning Rimi kauplustes, samuti meie e-poes.