Soe tervislik tatrakissell toortatrajahust, koos värskete marjade ja meega. Aitab organismil nii vaimset kui füüsilist tööd teha ja seda värskendava koduse marjamaitsega.

Koostis

1 l vett, 3-4 sl toortatrajahu
3-4 dl marja- või puuvilja püreed
2-3 sl mett

 

Valmistamine

Pane 400 ml vett keema ning sega ülejäänud 600 ml vees tatrajahu ühtlaseks seguks. Keevasse vette vala tatrajahusegu segades ja peenikese joana nii, et ei tekiks klimpe. Oota kuni kõik läheb uuesti keema ja eemalda siis pliidilt. Segu jahutada 40 kraadini (et säiliksid marjade ja mee omadused) ning lisada siis püree ning mesi. Hästi sobivad kasutada ilma suhkruta valmistaud püreestatud mustikas, vaarikas, aedmaasikas, jõhvikas, kiivi või mõni muu marja- või puuvilja püree vastavalt maitsele. Veel lihtsam on aga kasutada RemedyWey mee ja marjade segusid. Kissellile võib veel lisada värskeid marju või tükeldatud puuvilju.

 

Toime ja soovitused

Tatrakisselli on tervislik on võtta hommikuti 1 klaasitäis ja 0,5 l pudeliga kaasa päevaseks joogiks tööle, trenni või matkale. Eriti hea on tarvitada tatrakisselli enne igasugust intensiivset tegutsemist (töö arvuti taga, eksamid, igasugune “ajudega ragistamine”, spordi võistlused jne). Soovitame nautida kisselli kõrvale tatraküpsiseid.